W ostatnich miesiącach ubiegłego roku zima dość łagodnie traktowała nasze brzeskie łowisko. Dzięki temu zwierzyna zamieszkująca lasy i łąki  miała swobodny dostęp do naturalnej karmy. Ale wraz z Nowym Rokiem pojawiły się mrozy i duże opady śniegu a to zawsze sygnał dla naszej myśliwskiej braci by ruszyć do lasu i na podleśne łąki aby pomóc zwierzynie przetrwać ten trudny czas.

Łowczy koła zadbał o to aby w magazynie nie zabrakło karmy dla zwierzyny płowej i ptactwa. Poszczególnym członkom koła przydzielono konkretne sektory gdzie będą wykładać karmę. Na pochwałę zasługuje inicjatywa kol. Andrzeja Biernata, który dla podległej mu grupy myśliwych odpowiedzialnych za dokarmienie w dwóch sektorach naszego obwodu wykonał szczegółowy harmonogram dokarmiania wraz z mapą obrazującą lokalizację paśników, podsypów i lizawek. Dzięki temu i pomysłowemu oznakowaniu w terenie każdy myśliwy bez trudu znajdzie miejsce gdzie znajduje się posyp czy inne łowieckie urządzenie służące dokarmianiu zwierzyny. 

Tej zimy szczególną uwagę poświęcamy bażantom. Wojskowe Koło Łowieckie „Basior” od kilku lat z sukcesem prowadzi zasiedlanie obwodu tym pięknym gatunkiem ptactwa łownego. Dzięki systematycznemu dokarmianiu przez myśliwych nasze bażanty w dobrej kondycji przetrwają zimowe mrozy i przystąpią do wiosennych godów i lęgów. O tym, że nasza pomoc jest dla tych ptaków nieodzowna mogli przekonać się Koledzy, którzy w ostatnich dniach uzupełniali karmę w podsypach.  Z wysypywanego tam pośladu, owsa i pszenicy zostało niewiele pomimo regularnego podsypywania karmy. Dlatego systematyczność myśliwych w uzupełnianiu karmy jest w trudnych warunkach zimowych niezwykle istotna.

View the embedded image gallery online at:
http://www.wklbasior.pl/68-przetrwac-zime#sigProId312bce8948

Realizacja: MAXIGRAF