Gdy premier Felicjan Sławoj Składkowski inicjował w roku 1928 akcję poprawy zdrowotności i świadomości higienicznej polskiego chłopstwa wprowadzając rozporządzeniem Prezydenta RP obowiązek budowy słynnych „Sławojek” - pewnie w najśmielszych snach nie przypuszczał, że jego inicjatywa przetrwa kolejne 100 lat.

Ale czasy się zmieniają, wymogi i standardy sanitarne na szczęście też. A dbałość o środowisko to przecież nasza domena. Przyszedł więc czas i na naszą basiorową sławojkę. W sobotę 25 sierpnia zasadniczy etap rozbudowy nowoczesnego sanitarnego zaplecza naszej „Basiorówki” został zakończony.  Było to możliwe dzięki osobistemu zaangażowaniu kolegi Krzyśka Wójcika, który dostarczył sprzęt i ludzi. Jesteśmy więc coraz bliżej zakończenia marszu na drodze „ku normalności”.

W sobotę ostatecznie zostały wkopane i połączone z sanitariatem kręgi szamba, jak też przygotowana podstawa do końcowego montażu urządzeń. Wszystko wskazuje na to, że już w przeddzień święta naszego patrona „Basiorówka” stanie się w pełni funkcjonalnym, myśliwskim dworkiem.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.wklbasior.pl/63-slawojko-zegnaj#sigProId9b3dc1f0f4

Realizacja: MAXIGRAF