W ostatnią styczniową sobotę postanowiliśmy sobie popracować. Dlaczego? To proste - końcówka stycznia od zawsze „wyganiała” dobrych gospodarzy w obejście: przycinanie drzewek, wapnowanie trawników i drzewek owocowych, sprzątanie i wiele innych czynności, zdawałoby się błahych.

Na apel zarządu, by - w zamian za odwołane polowanie na bażanty – spotkać się i wspólnie doprowadzić nasze gospodarstwo i urządzenia łowieckie w obwodzie nr 90Bucze do porządku, odpowiedziało niewielu kolegów. Trudno. Nie każdy dysponuje wolną sobotą (na prace gospodarcze). To, że zebrało się nas ledwie siedmiu, z czego członków koła sześciu (w południe dojechał jeszcze jeden kolega), nie oznaczało, że opadły nam ręce. Przeciwnie. Postanowiliśmy chwycić byka za rogi i zakasać rękawy.

A roboty było sporo: uprzątnięcie garażu i magazynu, zrobienie porządku z deskami i dłużycami, sprzątanie obejścia, usunięcie spróchniałej ambony w sektorze nr 2, wywiezienie i ustawienie nowej ambony w tym samym sektorze (dalej od autostrady), naprawa paśników dla zwierzyny płowej, uzupełnienie siana w paśnikach, uzupełnienie soli w lizawkach, „rozprawienie się” ze śmieciami, uporządkowanie drewna na opał i – we wczesnych godzinach popołudniowych – odbiór słomy i worków z kukurydzą, które znalazły swoje miejsce w magazynie. Całości dopełniła jeszcze dostawa kamienia, który wspólnym wysiłkiem rozrzuciliśmy przed garażem i pomiędzy magazynem i garażem, jako przygotowanie do wiosennej wylewki.

W pracy znalazła się mała chwilka przerwy na kiełbaskę z ogniska, ciepłą herbatę i kusztyczek malinóweczki Kolegi Prezesa oraz na zmianę wizerunku naszej „Basiorówki”. Kolega prezes dokonał tego osobiście przymocowując wieniec byka nad gankiem; powiało prawdziwą, starą gajówką.

Zarząd pragnie podziękować tym Kolegom, którzy, nie obraziwszy się za odwołane polowanie, znaleźli czas i chęci by wspólnie popracować, jak na dobrych gospodarzy przystało.

View the embedded image gallery online at:
http://www.wklbasior.pl/55-nie-tylko-polowanie#sigProId62b1927656

 

 

 

 

 

 

Realizacja: MAXIGRAF