Łącząc dwie pasje : łowiectwo i malarstwo nasz Kolega Edward Woźny realizuje jedną z ważnych misji naszego koła i całego Zrzeszenia - edukację i popularyzowanie łowiectwa wśród młodzieży.

Uwieńczeniem wieloletnich kontaktów Kolegi Edwarda Woźnego z kołem "LOT-HAZ" w Węgrowie (okręg siedlecki) była wystawa malarstwa o tematyce łowieckiej. Wystawa o nazwie "Portrety zwierząt łownych", zorganizowana została w Węgrowie z okazji tegorocznego "Hubertusa węgrowskiego".  Wernisaż  wystawy odbył się w salach wystawowych Miejskiej Biblioteki Publicznej 27 października, gdzie pokazano 40 obrazów kol. Edwarda oraz Zdzisława Twardowskiego z Sanoka, nie będącego co prawda myśliwym, ale interesującego się od wielu lat tematyką przyrodniczo-łowiecką. Przy tej okazji miejscowe koło zaprosiło na spotkania z autorami prac dwie grupy młodzieży z zaprzyjaźnionych szkół i zorganizowało otwarte spotkanie dla społeczności węgrowskiej na temat wpływu łowiectwa na twórczość trzech wybitnych malarzy przełomu XIX i XX wieków: Ignacego Zygmuntowicza, Alfreda Wierusza-Kowalskiego i Juliana Fałata. W czasie odczytu, bogato ilustrowanego slajdami Zdzisław Twardowski "na żywo" namalował dwa obrazy, przekazane na zakończenie spotkania kierownictwu biblioteki, z przeznaczeniem na ew. aukcje obrazów, odbywające się okresowo w Węgrowie. Wystawa  prac naszego Kolegi czynna była do 25 listopada, a zwiedziło ją ponad 700 osób, głownie uczniów miejscowych szkół i powiatu węgrowskiego.

Warto wspomnieć, że była to już szósta wystawa kol. Edwarda , wystawiającego w duecie ze Zdzisławem Twardowskim swoje prace z okazji jubileuszy kół łowieckich (Komorowo i Rakszawa), Polskiego Związku Łowieckiego (Ostrów Mazowiecka, Krosno), i Rykowiska Galicyjskiego (Zagórz).   

Naszemu Koledze gratulujemy udanych wernisaży i tradycyjnie życzymy w dalszej aktywności  połamania strzelby i pędzla…

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.wklbasior.pl/50-dwie-pasje-jeden-cel#sigProId1b451a5442

 

 

 

 

Realizacja: MAXIGRAF